O nas

Kreujemy przepyszne wspomnienia


Telegraph Image

Zajazd Litewski (w jęz. lit. „Užeiga”) znajduje się na skraju Puńska – miasteczka położonego na pograniczu polsko-litewskim. W sąsiedztwie Zajazdu znajduje się XIX-wieczny skansen, który na Baśniowym Szlaku Suwalszczyzny został nazwany  Wioską Dwóch Mistrzów. Baśniowy akcent czyni to miejsce jeszcze ciekawszym. Budynek Zajazdu, chociaż jest dużo młodszy, doskonale wpisuje się w dawny krajobraz, gdyż wybudowano go na wzór dawnej chaty drewnianej.


Stworzyliśmy miejsce, w którym nie brak oryginalnych akcentów litewskiego rękodzieła, dzięki czemu wnętrze jest niezwykle klimatyczne, tworząc przytulną i ciepłą atmosferę. W takim otoczeniu odbywają się duże biesiady regionalne oparte na litewskich tradycjach kulinarnych, jak również małe rodzinne spotkania. Doskonale czują się też u nas goście przyjeżdzający na szkolenia i spotkania biznesowe oraz rzesze turystów z różnych zakątków świata.
Telegraph Image


Specjały litewskiej kuchni regionalnej smakują wybornie w naszej ciepłej i kojącej przestrzeni. W oddali od miejskiego zgiełku gotujemy z ogromną pasją wspaniałe, pachnące dania, które swym smakiem przywołują wspomnienia z dzieciństwa. Wyjątkowe kartacze, kiszka ziemniaczana, bliny, kibiny czy czenaki, to tylko niektóre z potraw, które zachwycają swoim smakiem i wyglądem. Zaskakujemy także tradycyjnymi słodkościami, takimi jak sękacz, mrowisko, komin i stuliściec.

Gotowanie to nasza pasja. Tworzymy zespół, który co dzień z ogromnym zaangażowaniem przygotowuje przepyszne dania dla naszych gości, dbając o jakość i niepowtarzalny smak potraw. Cieszymy się niezmiernie z każdego kolejnego nakarmionego smakosza. Nasza kuchnia zawsze tętni życiem i nie brak w niej wzajemnej sympatii i uśmiechu, bo wiemy, że nie da się stworzyć dobrej kuchni bez dobrych ludzi.

Godziny otwarcia w sezonie letnim
Poniedziałek - Piątek
11:00 - 19:00
Sobota - Niedziela
12:00 - 19:00